X
Alla etiketter
Redigera etiketter
Lägg till ny etikett Lägg till
den 3 december 2009
Under H&H Webranking Awards Italy höll Staffan Lindgren, Executive Partner, en inledande presentation om kommande trender inom online kommunikation.
Börsnoterade företag börjar alltmer använda sig av sociala medier och onlinebaserade verktyg att presentera och lyfta fram finansiella rapporter. H&H:s egna ÅR 2.0 är en av de ledande produkterna på marknaden och erbjuder läsaren interaktiva funktioner och låter läsaren skapa sin egna version av utvalda sidor. Detta är inte bara ett miljövänligt alternativ utan även informativt och skapar möjligheter till variationer.
Titta på presentationen här
Staffan talade även om vikten av sociala medier som är ett hett ämne just nu. Sociala media tillåter dig att sprida din information och nå ut bättre och till fler genom din egen webbplats, sökmotorer och genom andra kanaler. Sociala media hjälper dig att uppnå den bästa synligheten och nå ut till rätt målgrupper.
Titta på presentationerna här
Uppdaterad den 16 december 2009 16:25
Fält markerade med (*) är obligatoriska
Signatur : *
E-postadress: (visas ej publikt) *
URL :
Kod: (från bilden till höger)
Kommentar : *
Skicka kommentar
Fyll i formuläret för att tipsa om sidan.
Mottagarens e-postadress : *
Ditt namn : *
Skicka
HelenaWennergren 08-407 22 10